![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7758524
*
nr 775 8524
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Spegel , Sent 1800-tal, höjd: 73
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2012
kl 18:50:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 18:30:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: louis bastin sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
nr 775 8524
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Spegel , Sent 1800-tal, höjd: 73
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 18:30:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.Läs mer om Louis Bastin
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: louis bastin sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58